Malarstwo Longiny Wysockiej

Kategoria: 2016
Utworzono: 23-04-2016
Liczba odwiedzin: 2370

Wystawa malarstwa Longiny Wysockiej z okazji 25-lecia pracy twórczej była czynna od 23.04.2016 do 16.05.2016r.

Longina Wysocka

Mieszkanka Wejherowa, członkini Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego oraz Stowarzyszenia Obszaru Wrażliwości Artystycznej w Słupsku. Inicjatorka powstania i wieloletni prezes Stowarzyszenia Artystów Plastyków "Pasja" w Wejherowie.

W swojej twórczości zajmuje się różnymi technikami plastycznymi takimi jak: płaskorzeźba-repusacja w blasze, grafika warsztatowa: linoryt, akwatinta, sucha igła, malarstwo sztalugowe: olej, akryl, malarstwo ścienne, malarstwo witrażowe, sucha pastel, płaskorzeźba  w drewnie.

Prowadzi zajęcia plastyczne na licznych warsztatach grupowych i indywidualnych  w bibliotekach i szkołach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od wielu lat prowadzi zajęcia z malarstwa w kilku technikach, jako wolontariusz z osobami dorosłymi w Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oddział  Y M C A w Wejherowie.

Artystka aktywnie uczestniczy w plenerach m.in. w Międzynarodowych Plenerach Malarskich "Pejzaże Pomorza", "Słupskie Klimaty", "Rybaczenie" organizowanych przez SOK oraz w konkursach malarskich "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości", gdzie jej prace są zauważane i wysoko cenione.

Prace artystki są wśród odbiorców w kraju  i zagranicą.        

Autor Longina Wysocka
Kurator Justyna Grabowska