Wystawa Lili Wysockiej „Sztuka tłem życia”

Kategoria: 2016
Utworzono: 22-04-2016
Liczba odwiedzin: 1336

Wystawa prac autorstwa Lili Wysockiej pt. „Sztuka tłem życia” była czynna od 22.04.2016 do 22.05.2016r.

Lili jest mieszkanką Wejherowa i ma 11 lat. Jej największą pasją jest tworzenie sztuki, przede wszystkim poprzez malarstwo i rysunek, Lili także pisze wiersze i robi komiksy, od najmłodszych lat jest wyjątkowo kreatywnym dzieckiem. Lili sama poprzez analizę rozwija swoje zdolności, wymyśla nowe style, jest malarką samoukiem. Umiejętności malarskie jakie posiada w tak młodym wieku są ewenementem na skalę światową, dlatego można ją nazwać dzieckiem-geniuszem. Lili tworzy w różnych technikach, głównie to: akryl, pastele, ołówki, cienkopisy, węgiel oraz sepia. Jej prace przeważnie mają jakieś przesłanie, a jak sama mówi najczęściej inspirują ją własne przemyślenia, ludzie oraz wydarzenia.
SUKCESY: Lili ma na swoim koncie liczne sukcesy w konkursach: lokalnych, wojewódzkich, ogólnopolskim, a największym jest dwukrotna wygrana w konkursie międzynarodowym na ilustrację do książki amerykańskiej pisarki.
Dla Lili dużym wyróżnieniem jest zamieszczenie jej zwycięskiego komisku o Annie Walentynowicz na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.
W MEDIACH O LILI: Talent i twórczość Lili była pokazywana m.inn. w TVP 2 "Pytanie na śniadanie", Panorama i na żywo w Panoramie Dnia TVP Gdańsk, materiał o Lili również był prezentowany w TV Polonia i TVP Info, kilka dni na głównej stronie portalu Wirtualna Polska był zamieszczony artykuł o Lili wraz z wywiadem. Pozostałe media to: Nadmorski 24, Norda FM, Wejherowo.pl, Super Polska i kilka innych portali krajowych i zagranicznych. Również o talencie i sukcesach Lili pisano w mediach drukowanych tj. Angora, Chwila dla Ciebie, Dziennik Bałtycki i we wszystkich lokalnych gazetach.

Autor Lili Wysocka
Kurator Anna Kąkol