Poezja malowana

Kategoria: 2017
Utworzono: 08-05-2017
Liczba odwiedzin: 959

Wystawa malarstwa i rysunku Elwiry Iwaszczyszyn pt. "Poezja malowana".  

Prezentowane obrazy artystki przywodzą  na myśl bajkowe ilustracje, pełne niefrasobliwości i lekkości. Doszukać w niej się można inspiracji twórczością Chagalla. Spontaniczność, jasna paleta barw, dynamiczna kreska, upodobanie do szczegółu, niekonwencjonalne ujęcia perspektywy i zaprzeczające grawitacji historie to podstawowe elementy, którymi autorka buduje swój poetycki świat. Niektóre z prezentowanych prac artystki były wykorzystane do projektu okładki płyty kabaretowego zespołu "Czerwony  tulipan".

Elwira Iwaszczyszyn z urodzenia i zamiłowania olsztynianka. Absolwentka PWSSP w Gdańsku. Dyplom z zakresu projektowania architektury wnętrz uzyskała w 1981 r. Malarstwo studiowała w pracowni Kiejstuta Bereźnickiego.

Projektantka wnętrz i ogrodów, zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem. Ma w swoim dorobku twórczym szereg realizacji z zakresu projektowania wnętrz, m.in. projekty i realizacje wnętrz kościołów; kawiarni i restauracji, biur i sklepów; wnętrze hallu wejściowego Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, a także realizacje ogrodów. Zajmuje się opracowaniem graficznym płyt i plakatów olsztyńskich kabaretów. Inicjatorka zdarzeń artystycznych "Baby Warmińskie" i "Dziady Pruskie". W 2010 r. została laureatką nagrody Prezydenta Olsztyna za całokształt twórczości w dziedzinie plastyki.

Wystawa czynna od 08.05.2017 do 26.05.2017.

Autor Elwira Iwaszczyszyn
Kurator Justyna Grabowska